Hrdinové regionu navštívili v Šantovce během dvou víkendu desítky tisíc lidí denně.

Během dvou únorových víkendů se do Galerie Šantovka již po třetí vrátili „Hrdinové regionu“. Společný projekt nejen základních složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje, v letošní premiéře doplněn o akční ukázky Vojenské Policie a Vězeňské služby ČR. Tradičně zde své kolegy z řad Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby doplnily profesionální hasiči SŽDC (drážní hasiči), dobrovolné jednotky obcí Olomouckého kraje a také místních částí Města Olomouce při modelových situacích vybraných z reálných situací běžného života, při kterých zachraňují životy druhých.

Opravdu nabitý program se střídal na středu Šantovky plné pozorovatelů. Organizátory mile překvapila návštěvnost, kterou ze svých statistik po akci přinesl vlastník obchodního centra. Každý den, tedy během všech čtyř dnů, dveřmi Šantovky prošlo více jak čtyřicet tisíc lidí. V součtu osmnácti hodin dohromady se u ukázek vystřídalo přes tři sta dobrovolníků, organizátorů, příslušníků bezpečnostních či záchranných složek. S neuvěřitelnou dravostí se do spolupráce nově zapojili také studenti zdravotnických oborů vyšších a vysokých škol, tedy VOSz Olomouc a UP v Olomouci.

Hrdinové regionu zacílili také na preventivně výchovnou činnost a to nejen v podobě zábavného programu pro nejmenší, kdy si rodiče s dětmi mohli vyrobit různé památeční předměty v podobě odznáčků, magnetek či perníčků. Důraz byl také kladen na bezpečnost lidí v běžném životě. Napříč věkovým spektrem se návštěvníkům naskytla možnost reálného vyzkoušení kouřových či plynových poplachových detektorů, prezentace jak vhodně zvolit číslo tísňového volání i s využitím moderní aplikace „záchranka“, ale i prevence proti kriminalitě či nábor nových uchazečů do bezpečnostních složek.

Tak jako každý rok se organizátoři snažili přinést něco nového, inovativního či pro veřejnosti atraktivní. Během první víkendové soboty na parkoviště Galerie Šantovka usedl policejní vrtulník s posádkou pro prvosledový bezpečnostní zásah. Drážní hasiči oproti loňskému překvapení v podobě hasičského tanku přivezli zbrusu nový vyprošťovací speciál. Doslova celosvětovou premiéru v podobě vyprošťování z havarovaného vozidla si vyzkoušel sám hejtman Olomouckého kraje. Nemalé nadšení v divácích vzbudily věrohodné simulace požáru v domácnostech, či praktické ukázky řezání motorovou pilou a výstavba protipovodňových opatření s unikátem reálného naplňování pytlů s pískem. Své slavnostní odhalení měl také očekáváný projekt „Centrum bezpečí Olomouc“ při emotivním videu prezentující budoucí interaktivního hřiště s plánovanou výstavbou v Olomouci. Reálně veřejnosti prezentovaný maketou, pokřtěnou za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a také primátora Města Olomouce, zástupců základních složek IZS Olomouckého kraje a dalších hostů.

Velké poděkování od pořadatelů patří tradičním partnerům Olomouckému kraji, městu Olomouc, všem organizujícím složkám IZS a dalším a hlavně také Galerii Šantovka za prostory k této obyvateli Olomouckého kraje vyhledávání akci. Hrdinové regionu se do Galerie Šantovka vrátí při čtvrtém ročníků v roce 2020,  tvůrci myšlenky již dopředu poodkryli nový koncept akce, na který se je rozhodně proč těšit.

Za team „Hrdinové regionu“ moc děkujeme za spolupráci také médiím při skvělé prezentaci široké veřejnosti. Jako poděkování do řad podporovatelů dnes přestavujeme sestřih toho nejlepšího čtyř „hrdinovský dnů“.   

Tisková zpráva ke stažení zde : klikněte

Odkaz na video na youtube – https://youtu.be/9HBQ5gk_hgY                                                

Osobně za sebe i svůj realizační team moc děkuji Zdeněk Hošák – koordinátor akce

RubrikyNezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *